Gülçin Uzunalan / GU Designer Store

Gülçin Uzunalan 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarından itibaren tekstil sektöründe çeşitli görevlerde yer alan Gülçin Uzunalan , rakamlarla her ne kadar iyi anlaşsa da onlarla yetinemeyeceğini, ürüne dair kendine has dokunuşlardan aldığı keyfi keşfedip mühendislik bilgisini tasarım ile birleştirmeye karar verdi. Arayışı sırasında İstanbul Moda Akademisi ile tanışarak moda tasarım eğitimi aldı.
* 2 senelik eğitim surecinde İMA ve Swarovski işbirliği ile düzenlenen Urban Art T-Shirt tasarım yarışmasında 1. oldu.
* İtalyan konsolosluğu tarafından seçilen 5 öğrenciden biri olarak “Birarada: İtalyan kumaşları ve Türk tasarımları ” projesine katılarak bir hafta İtalya’nın her biri konusunda uzman tekstil firma ve kurumlarına ziyaretlerde bulunarak seçtikleri kumaşlardan ortaya koyduğu tasarımlarla Venedik Sarayı ve İMA’da açılan sergilerde yer aldı.
* Bu süreçte profesyonel iş hayatında da bir yandan perakende sektörünün öncü firmalarından birinde kategori uzmanı olarak görev almakta olan Gülçin, yaşanan gelişmelerle iş hayatında da tasarım yolunu seçti. Bağlı bulunduğu firmada önce erkek örme dokuma ve daha sonrada bayan denim tasarımcısı olarak çalıştı.
* 2010 Ekim ayında Forum İstanbul AVM’de düzenlenen Forum Fashion Week kapsamındaki 1. Avrupalı Genç Tasarımcılar Buluşması’nda Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’den katılan genç tasarımcılar arasında Türkiye’ yi temsil eden iki tasarımcıdan biri olarak ” Ard’ında” isimli kış koleksiyonuyla ilk kişisel defilesini gerçekleştirdi.
* 2010 yılında yollarının kesiştiği La Mariquita butiği ilk satış noktası belirleyip hedefleri doğrultusunda bir adim daha atarak çalışmalarına hız kazandırdı.
* Ayrıca 2005 senesinden itibaren fotoğraf sanatıyla ilgilenen Gülçin Uzunalan , insanların hayallerine dokunmak ve onların “iç” lerine “ortak” olmak adına çıktığı bu serüvenine dile gelmiş hikayeler dediği birçok kare, 3 kişisel sergi sığdırmış, birçok firma ve tasarımcı ile çalışmıştır.

* Kendi adıyla oluşturduğu markasıyla gerek tekstil gerekse aksesuar tasarımı konusunda çalışmalarına 2016 yılına kadar Galata’da yer alan ofis/showroomunda sürdürdü.

* 2016 yılında Alaçatı’da birçok tasarımcıyı bir araya getirerek “ GU Designer Store “ mağazasını açtı.

* Şu anda Alaçatı’daki kendi mağazası ve 10 farklı satış noktasında tasarımları sergilemektedir.